SPALVŲ RATĄ – sudaro pirminės, antrinės, tretinės spalvos. Plečiant ratą toliau plėstųsi ir spalvų pakopos.

Svarbiausios yra trys pagrindinės:

PIRMINĖS spalvos : GELTONA, RAUDONA, MĖLYNA.

Iš šių spalvų maišant jas tarpusavyje gaunamos visos kitos spalvos.

 

ANTRINĖS: GELTONA + MĖLYNA = ŽALIA

                     MĖLYNA + RAUDONA = VIOLETINĖ

                     RAUDONA + GELTONA = ORANŽINĖ

TRETINĖS: GELTONA + ŽALIA = GELTONAI ŽALIA (SALOTINĖ- ŠILTA ŽALIA)

                    MĖLYNA + ŽALIA = MĖLYNAI ŽALIA (MĖTA – ŠALTA ŽALIA)

                    GELTONA + ORANŽINĖ = GELTONAI ORANŽINĖ ( ŠILTA ORANŽINĖ)

         RAUDONA + ORANŽINĖ = RAUDONAI ORANŽINĖ ( ŠALTA ORANŽINĖ)

         RAUDONA + VIOLETINĖ = RAUDONAI VIOLETINĖ (RAUDONA SLYVA – ŠILTA VIOLETINĖ)

         MĖLYNA + VIOLETINĖ = MĖLYNAI VIOLETINĖ (BAKLAŽANAS – ŠALTA VIOLETINĖ)

 PIRMOJI IR PAGRINDINĖ SPALVŲ DERINIO TAISYKLĖ. Priešingose spalvų rato pusėse esančios spalvos yra priešiškos. Sugretinus jas – jos viena kitą kontrastuoja ir išryškina, vieną dengiant ant kitos neutralizuoja viena kitos atspalvį.  Tai yra viena iš spalvų rato taisyklių kurią įsiminti būtina, nes ji pagelbės kuriant makiažą, stilių ar net interjerą.

Kuo ši taisyklė svarbi makiaže? Žinodama, jog žalia kontrastuoja su raudona, nesirinksiu žalių atspalvių paraudusioms akims, kad dar labiau neišryškinčiau akių raudonumo. Tačiau dėvėdama žalią suknelę, nesuksiu galvos, ieškodama tinkamo žalių šešėlių atspalvio, nes savo įvaizdį galėsiu pabrėžti pasirinkusi raudoną lūpdažį. O jei veidą puošia raudonis ar lemiamu momentu iškilo nepageidaujamas raudonas spuogas, be problemų jį paslėpsiu naudodama žalsvo atspalvio korektorių.  

                                                                               Taip pat skaitykite : Korektorius ar maskuoklis? Panašumai ir skirtumai.

     Korektorius ir maskuoklis – tai nėra vienas ir tas pats. Nors juos naudodamos dažniausiai tikimės ir siekiame to pačio rezultato – paslėpti nepageidaujamus odos atspalvius.    

     Pirmasis veido maskuoklis sukurtas beveik prieš šimtą metų 1928 m. Amerikiečių menininkė ir chemikė Lydia O’Leary išrado kosmetikos gaminį, skirtą užmaskuoti nepageidaujamam apgamui. Kiek vėliau Helena Rubinstein sukūrė kažką panašaus, o 50-aisiais pasirodė Holivudo žvaigždžių korektorius. Maskuokliai dažniausiai – kreminės tekstūros odos atspalvio priemonės. Jos gali turėti švytinčių dalelių, jų sudėtyje gali būtų cinko (tinkama atviriems spuogeliams ir žaizdelėms, šiukštu negalima naudoti paakių zonai). Maskuokliu dažniausiai siekiama paslėpti ar iššviesinti patamsėjusius paakius ar nepageidaujamus spuogelius, dėmeles. Panaudojamas ir veido modeliavime.

     Žodis kamufliažas yra kilęs iš prancūzų kalbos žodžio „camouflage“, kuris reiškia “aklas” arba “maskuojantis”. Ir iš tiesų, kamufliažas naudojamas siekiant ką nors maskuoti ar daryti nepastebimą priderinant prie aplinkos. Korektorių arba kosmetinį kamufliažą galima vadinti spalvotaisiais maskuokliais. Tai taip pat kreminės tekstūros, dažnai moteris sutrikdančių ir atbaidančių geltonos, žalios, oranžinės ar violetinės spalvos priemonės. Fasuojamos pavieniui, rinkiniuose ar net, kaip koreguojantieji (spalvoti) makiažo pagrindai (bazės). Tad ką reiškia šios ryškios spalvos ir kam jos išvis reikalingos? O čia mums praverčia spalvų rato išmanymas, nes korektorius nuo maskuoklio skiriasi tuo, jog jo paskirtis ne pačiu savimi užmaskuoti ar iššviesinti, bet neutralizuoti nepageidaujamą odos atspalvį. Žinodamos pagrindinę spalvų rato taisyklę, jog priešiškos, kontrastuojančios spalvos, viena kitą neutralizuoja, lengvai susidraugausite su spalvotaisiais korektoriais- kosmetiniu kamufliažu.

                                                                                                                                     Straipsnis: Spalvų galia makiaže! Spalvų ratas

     Dažnai sulaukiu klienčių klausimų: „kaip pasiruošti makiažui?“ Arba nedrąsių pasakymų, jog nieko šiandien nesitepiau. Kad jaustumėtės drąsiai ir užtikrintai aptarsim: ką galima, kas nepatartina, o kas būtina prieš ateinant pas makiažo meistrą!
     Savo klientėms visuomet sakau: ryte prieš makiažą jokių naujovių, įprastinė Jūsų odos priežiūros rutina. Prausimas, tonizavimas, kremas, tik jei galite nedėkite dekoratyvinės kosmetikos. Jei iš namų negalite išeiti nepasiryškinusi antakių ar lūpų, jokių problemų. Net ir Jums nedėvint makiažo ant odos nugula smulkios dulkelės, oda išskiria sebumą (natūraliai – odoje besigaminantį riebalą). Todėl prieš dedant makiažo bazes ir dekoratyvinę kosmetiką, visuomet kruopščiai nuvalau veido odą.
     Porą dienų prieš rekomenduoju pasidaryti veido šveitimą (pilingą) ir palepinti odą drėkinančia kauke. Makiažas visuomet gražiau atrodo ir geriau išsilaiko, kuomet odai netrūksta drėgmės. Klaidinga manyti, jog riebios odos nereikia drėkinti. Drėkinimas būtinas visų tipų odai. O ypač vasara! Vasara visuomet raginu atsargiai mėgautis saule. Nepamiršti apsauginių kremų, galvos apdangalų ar lengvų drabužių apsaugančių nuo nudegimų. Planuojant svarbią šventę, nesinorėtų, jog netolygus įdegis gadintų nuotaiką. Makiažo meistrai moka paslėpti veido raudonį ir sušvelninti netolygų įdegį. Tačiau nudegus odą, tikėtis gero makiažo išsilaikymo nederėtų. Nudegusi oda, būna išsausėjusi, bet įsitempusi ir sujautrėjusi, makiažo priemonės slysta nuo jos kaip nuo stiklo.
     Geriausias makiažo rezultatas garantuotas, kuomet oda prižiūrėta ir jai netrūksta drėgmės. Drėkinanti kaukė ar ampulė prieš makiažą puiku. Tačiau geriausias rezultatas, jei odą drėkinsite kasdien, nepamirškite balzamu palepinti ir lūpų!

Trumpa atmintinė, kas odai naudinga + ir ko vengti – :

+

Odos drėkinimas

Tiesioginiai saulės spinduliai

Veido šveitimas

Produktai džiovinantys odą

Drėkinanti kaukė

 

Apsauga nuo saulės

 

     Makiažo šepetėlių pasiūla be galo didelė: pavieniai, rinkiniuose, natūralaus plauko, sintetiniai, mediniais ar plastmasiniais koteliais, o dar spalvų grožis ir įvairovė. Tačiau kiek ir kokių šepetėlių pakanka turėti savo kosmetinėje kasdieniam naudojimui? Turiu prisipažinti, aš nepavyzdinga naudotoja, tad dažniausiai sau makiažui naudojuosi tik dviem šepetėliais, retkarčiais trimis. Nors darbui jų turiu apie 100-tą.  Tačiau koks šepetėlių komplektas būtų pats funkcionaliausias? Kokius šepetėlius renkasi vizažistai?

     Vesdama mokymus aš visuomet patariu turėti minimum penkis: makiažo pagrindo, sausos 

pudros, skaistalų/ modelivimo/ highliter’io, akių makiažo ir kirstąjį antakiams. Optimalusis rinkinys aštuoni šepetėliai. Prie pirmųjų penkių, dar pridedame papildomą šepetėlį akių makiažui, antakių/blakstienų šukutes ir lūpų teptuką. 

     Tai rinkinys minimum, kurį naudoja kiekvienas vizažistas. Trumpai pristatysiu visus teptukus ir šepetėlius, kad Jums būtų lengviau nuspręsti kokia komplektacija patogiausia ir reikalingiausia Jūsų kasdieniam makiažui.

 PAGRINDINIAI MAKIAŽO TEPTUKAI IR ŠEPETĖLIAI

     1. Šepetėliai makiažo pagrindui būna įvairių rūšių: plokšti apvalūs, standesni, minkštesni ar net skirtingų šerelių ilgių. Kaip pasirinkti tinkamiausią?

     Pastaruoju metu dažniausiai kreminio makiažo pagrindo šepetėliai gaminami iš sintetino pluošto tai patogu, nes šepetėlį lengva išplauti ir galima tuojau pat vėl panaudoti. Pagal šepetėlio formą skiriasi ir kreminio pagrindo padengimas ir judesiai kuriais dengiame. Apvaliais šepetėliais pagrindas dengiamas sukamaisiais judesiais, priešingai nei plokščiu. Plokšti šepetėliais retkarčiais dengia palikdami rėžius, tačiau jais patogiau padengti sunkiau prieinamas vietas. O rėžius sulyginti galima tapšnojant sudrėkinta makiažo kempinėle. Dvieju ilgių šerelių šepetėliai idealūs, kuomet norima lengvo padengimo ir ypatingai tinkami moterim su išsiplėtusiomis veido poromis, nes puikiai jas padengia ir sulygina.

     2. Šepetėliai sausai pudrai, būna purūs, kad lengvai užfiksuotų kreminį makiažo pagrindą. Dažniausiai būna apvalūs ir stambesni už skaistalų šepetėli, nes jais dengiamas didesnis odos paviršius. Į viršų siaurėjančiu šepetėliu tiksliau padengsite sunkiau pasiekiamas vietas, prie nosies sparnelių ar paakių zonoje.  Plokštesnį šepetėlį galima panaudoti funkcionaliau. Išnaudojant skirtingus jo kampus vieną šepetėlį, galite panaudoti ne tik pudros padengimui, bet ir skaistalams, bei modeliavimui. 

     3. Skaistalų, modeliavimo ir iliuminatoriaus (highligt‘erio) šepetėliai būna panašios formos ir šerelių, kaip ir sausos pudros, tik smulkesni. Naudojami subtilesniam tikslinių veido zonų dengimui. Šepetėliai gali būti apvalūs, kirsti ar kulkos formos. Nors dažnai kirsti šepetėliai pristatomi, kaip išskirtinai skirti modeliavimui, juos tikrai puikiai pritaikysite, skaistalams ar iliuminatoriui ir atvirkščiai.  Atskiri šepetėliai, modeliavimui, skaistalams ir iliuminatoriui užtikrins švaresnį makiažo atlikimą. Tačiau, puikiai visas šias funkcijas atliks ir vienas šepetėlis, tik prieš skirtingų atspalvių produktų naudojimą, patariama jį pavalyti į popierinę servetėlę. Kelionėje ar minimaliam šepetėlių rinkinio komplektui, šis šepetėlis gali atlikti ir sausos pudros šepetėlio funkciją.

     4. Akių šešėlių šepetėliai, būna plokšti ir apvalūs. Plokštieji funkcionalesni, nes galima panaudoti plačiąja ir šonine siauresniąją puse, kuomet norisi tikslesnių potėpių. Plokštieji puikiai tinka ir spalvos uždėjimui ir jos išsklaidymui, tik gali prireikti šiek tiek daugiau laiko kol išmoksite tinkamai jais išsklaidyti. Plokštieji šepetėliai produktą padengs intensyviau. Purieji apvalieji šepetėliai skirti sklaidymui, jie puikiai tinka, kuomet nesiekiate tikslių grafinių linijų išpildymo, produktą padengs švelniau, ne tokiu intensyvumu, kaip plokštieji.

     5. Antakių/ akių kontūro. Kirsti šepetėliais, mano mylimiausi dėl jų funkcionalumo. Juos galite rasti siauresnius platesnius ilgesniais ar trumpesniais šereliais, natūralaus ar sintetinio plauko.  Nors dažniausiai šie šepetėliai naudojami antakių šešėliavimui, jie puikiai tinka paryškinti blakstienų augino linijai, tiek šešėliu tiek ir geliu. Juos taip pat galite panaudoti maskavimui ar lūpų makiažui. O aš turiu prisipažinti, kad prisitaikiau juos ir prancūziška technika lakuojantis nagus. Geriausia yra tai, jog šiuos mažylius (taip maloningai vadinu savo šepetėlius) galima įsigyti dailės prekių parduotuvėse už labai patrauklią kainą.

     6. Lūpų teptukai būna plokšti apvaliais arba smailėjančiais galais. Dabar dažniausiai sintetinio plauko, 

tad juos lengva prižiūrėti ir išplovus greitai džiūsta. Lūpas tepant su teptuku pilnai užsipildo visas lūpų paviršius ir jei nenaudojamas lūpų pieštukas, teptuku lengviau sukoreguoti lūpų kontūrą. Pieštuku nupiešus lūpų kontūrą jį taip pat rekomenduojama išsklaidyti naudojant lūpų teptuką.

    

     7. Maskavimo teptukai būna sintetinio, kiek kietesnio plauko. 

Forma panašūs į lūpų dažams skirtus teptukus, tik platesni. Renkantis siauresnį maskavimo teptuką, jį galima panaudoti ir maskuokliui ir lūpoms, tik panaudojus skirtingus produktus derėtų išplauti. Teptukų maskuokliui kaip ir lūpų dažymui, bei kirstus teptukus, galima prisitaikyti iš dailės parduotuvių prekėse pateikiamo asortimento.

 

     8. Šukutės gali būti skirtingų formų: tik šukutės, apvalios kaip tušo šepetėlis ar dvipusės: vienoje pusėje šukutės, kitoje šereliai. Šukutės labai patogus įrankis antakių ir blakstienų iššukavimui. Šukučių forma galutiniam rezultatui nėra labai svarbi, tik jomis naudojantis atliksite skirtingus judesius tam pačiam rezultatui pasiekti. Kaip antakių ir blakstienų šukutes, drąsiai galite naudoti išplautą mėgstamo pasibaigusio blakstienų tušo šepetėlį.

     Tikiuosi straipsnis  padėjo apsispręsti kiek ir kokių teptukų ir šepetėlių turėtų apsigyventi Jūsų kosmetinėje. O aš jau ruošiu kitą straipsnį apie šepetėlių SPA, tiksliau jų dezinfekciją ir priežiūrą. Jau visai netrukus!

 

 

 

   Visus makiažui naudojamus šepetėlius reikia dezinfekuoti, valyti ir periodiškai plauti. Plauti ir valyti šepetėlius patariama ne tik dėl higieninių sumetimų. Švarus šepetėlis gražesnio skaistesnio makiažo garantas!

     Kasdieniam naudojimui ir šepetėlių dezinfekavimui galima panaudoti, priemones skirtas šepetėlių valymui ir dezinfekcijai. Jos skirtos momentiniam šepetėlių išvalymui ir dezinfekcijai, veikia efektyviai, išvalo, dezinfekuoja ir greitai išdžiūsta. Tad šepetėlius ir teptukus galima tuojau pat vėl panaudoti.

     Periodiškai šepetėlius rekomenduojama plauti. Plovimui naudojamas arba specialus šepetėliams skirtas šampūnas, bet taip pat galima naudoti vaikišką šampūną ar ūkinį muilą (pastarasis gerai dezinfekuoja, bet gali kiek sausinti natūralaus plauko šepetėlių šerelius). Šepetėliai plovikliu plaunami kol nebelieka nešvarumų. Didesniam šepetėlių kiekio plovimui patogu naudoti plovimo pirštinę, taip pagreitinamas darbo procesas. Aš pati labai myliu savo šepetėlius – plaunant palepinu ir plaukų balzamu. Tik po to reikia gerai išskalauti visus šerelius. Išplautus šepetėlius rekomenduoju suguldyti ant švaraus rankšluosčio, šiek tiek į viršų kilstertais koteliais. Jokiu būdu išplautų šepetėlių nerekomenduoju sudėti stačių, nes šepetėlio šerdyje besikaupiantis vanduo trumpins šepetėlio gyvavimo laiką.

    Labai svarbu, prieš pradedant šepetėlių-teptukėlių SPA reikėtų įvertinti kiek laiko galite skirti jų džiovinimui. Nedideli šepetėliai, ypač natūralaus plauko, gali džiūti iki 2h, o didieji sausos pudros ir iki vienos ar dviejų dienų, kol pilnai išdžius.

     Kuris metų laikas esi tu? Dažniausiai pagal spalvinius tipus žmonės priskiriami vienai ar dviem iš keturių spalvinių kategorijų. Keturios – pagal keturis skirtingus metų laikus: pavasaris, vasara, ruduo ir žiema.

     Kokie kriterijai vertinami priskiriant asmenį atitinkamam metų laikui? Visuomet atsižvelgiama į tris dalykus, odos, akių ir plaukų spalvą. Tiksliausias pirmasis kriterijus, nes pastaruosius du lengvai galime kaitalioti.

     Kodėl reikia žinoti savo spalvinį tipą? Skirtingiems spalviniams tipažams priskiriamos labiausiai derančios spalvos ir jų atspalviai. Žinant savo spalvinį tipą, lengviau susikurti tinkama įvaizdį. Pasirinkti plaukų, makiažo drabužių koloritą.

   Kaip atpažinti skirtingus spalvinius tipus?

     Pavasarinio tipo merginų plaukų spalva įprastai būna šviesi. Atspalviai varijuoja nuo auksinės-kviečių iki šviesaus kaštono. Oda šviesi, kartais nusėta strazdanėlėmis, spalva: švelniai gelsva, persikinė. Pavasarinukės akys šviesios šiltos, nuo žalsvai mėlynų iki šviesiai rudų. (Nuotr. Jennifer Aniston)

    Vasaros tipas labiausiai paplitęs tarp dailiosios lyties atstovių. Plaukų spalva: tamsiai ar šviesiai ruda, pilkšvo atspalvio. Oda – šviesi, rausva, kartais su alyvinės ar melsvos atspalviu. Vasarinio spalvos tipo merginų akys, neišraiškingos, jos šviesios ir blankios: pilkos, blyškiai mėlynos, pilkai-žalios, šviesiai rudų atspalvių. (Nuotr. Cameron Diaz)

     Rudens tipo merginos išsiskiria ryškiais bruožais: raudoni, variniai plaukai, strazdanos, melsvos, žalios, rudos ar gintarinės akys. Odos spalva – pieno arba aukso, persiko su strazdanėlėmis. Plaukai – medaus raudonumo arba auksiniai, kaštoniniai. (Nuotr. Marcia Cross)

     Žiemos spalvos tipo merginos ryškiausios, tai kontrastų tipas. Tipiškos atstovės: ugningos brunetes, šatenės, porcelianinės baltos arba tamsios odos spalvos. Žiemos spalvos tipo merginų akys sodrių spalvų: tamsiai rudos, tamsiai mėlynos arba žalios. (Nuotr. Dita Von Teese)

    Pasitaiko atvejų, kuomet spalvinis tipas nėra pilnai išreikštas ar jį sunku tiksliai nustatyti, tuomet jis gali varijuoti tarp dviejų. Vasaros-žiemos ir pavasario-rudens. Šios tipų poros atitinkamai yra šaltų ir šiltų atspalvių atstovės.  

 

  

      Rožinio atspalvio kreminė pudra tiks šalto odos tipo savininkėm, o lašišos spalvos lūpdažis šilto. Rudi atspalviai tiks šiltaodei, o šaltaodei geriau rinktis pilkšvus atspalvius. Dažnai girdime, šiltas/ šaltas atspalvis, šiltos/šaltos, ar net neutralios spalvos odos tipas. Savaime suprantama šilto odos tipo savininkėms, labiau dera šilti atspalviai, šalto – šalti, neutralaus – abu. O kaip suprasti kuriam tipui priklausote? Keli patarimai, kaip nesudėtingai nusistatyti odos spalvinį tipą.

      1. Pagal kraujagyslių atspalvį. Žvilgterėjusios į riešų vidines puses, matysite savo kraujagysles. Jei kraujagyslių piešinys melsvai violetinio atspalvio – Jūs šaltojo tipo atstovė. Žalio atspalvio – esate šiltojo tipo. O jei, sunku išskirti, nes atspalvis melsvai žalsvas, neabejokite, Jūsų spalvinis tipas – neutralus.

      2. Odos atspalvį. Esate šviesios, tarsi porcelianas, greitai raudonai saulėje nudegančios odos savininkė, greičiausiai būsite šaltojo tipo atstovė. Jūs tamsesnio gymio, o gal visai nebijote saulės, įdegate gražiai, tolygiai rudai ir net žiemą džiaugiatės išlikusiu įdegiu – esate šiltojo tipo. O jei oda turi alyvuogių atspalvį greičiausiai esate neutralaus odos tipo atstovė.

     3. Spalvų testas. Jums reikės dviejų popieriaus lapų, drabužių ar medžiagos skiaučių. Skaisčios oranžinės ir šaltos rožinės spalvų. Prisidėkite prie veido (be makiažo), dienos šviesoje vieną ir kitą paeiliui arba abi iškart iš skirtingų pusių ir atidžiai stebėkite save. Kuri spalva labiau dera, kuri labiau pabrėžia akių rainelės atspalvį, su kuria atrodote labiau pailsėjusi, gaiviau ir žaismingiau, gal kuri išryškina nepageidaujamus odos tonus, atspalvius. Jei labiau gera rožinis atspalvis Jūs – šaltojo tipo atstovė, jei oranžinis – šiltojo. O jei sunku apsispręsti, nes abu puikiai dera, tuomet odos atspalvis neutralus.

    4. Metalo testas. Turbūt pats klaidžiausias ir sunkiausiai įveikiamas, metalo testas. Jums reikia aukso ir sidabro papuošalų, gerai matomų auskarų ar grandinėlių. Papuošalus, taip pat kaip ir spalvų teste pridėkite prie odos paviršiaus ir stebėkite, kuris atspalvis labiau dera prie odos. Kuris su ja susilieja, o kuris kaip tik pabrėžtinai kontrastuoja. Jei labiau dera sidabro papuošalai Jūs – šaltojo tipo, aukso – šiltojo. O jei vienodai puikiai tinka abu, tuomet – neutralaus.
       Nors pavieniui visi metodai gali atrodyti painūs ir sudėtingi, tikiu, jog išbandžius visus kartu Jums puikiai pavyks nusistatyti savo odos spalvinį tipą!

  Raudonos lūpos –  ypatinga, seksualu ar net kiek įžūloka. Raudona, tai aistros, meilės, energijos ir jėgos spalva. Raudonai reikia „subręsti“ ir pasiryžti. Dažnai moterys prisibijo raudonos spalvos lūpų dažų, klaidingai manydamos, jog raudona joms netinka. Raudona tinka visoms, tik svarbu pasirinkti tinkamą atspalvį!

     Raudona, kaip ir visos spalvos, gali turėti šiltą ir šaltą atspalvius. Šiltuose, daugiau oranžo, terakotos, geriausias pavyzdys – klasikinė Ferrari automobilių spalva. Šaltuose atspalviuose, dominuoja mėlynas pigmentas, jie sodresni turi, uoginį, violeto atspalvį.

     Kuris atspalvis labiausiai tiks Jums? Šilto atspalvio odos savininkėms labiau derės šiltieji, daugiau oranžo turintys atspalviai, šaltojo tipo, šaltesni. Neutralaus tipo gali išbandyti abu. Kaip nusistatyti odos atspalvį straipsnyje “Koks mano odos spalvinis tipas?“)

     Renkantis raudonus lūpų dažus svarbu, ne tik tinkamai pasirinkti atspalvį, bet ir tinkamai paruošti lūpas dažymui. Pirmiausia, lūpos turėtų būti, pridrėkintos, nesuskeldėję ir nesušerpetoję, jei reikia galima prieš tai padaryti lūpų šveitimą. Jei lūpos pašerpetoję ir išsausėję, geriau rinktis blizgį ir ne matinius lūpų dažus. Prieš dažant lūpas derėtų nusausinti, tuomet dažai laikysis ilgiau. Taip pat ilgiau išsilaikyti lūpdažiui padės viso lūpų paviršiaus dengimas pieštuku. Pieštukas būtinas, renkantis ne ilgalaikius lūpų dažus, nes padės kontūrui išlikti savo vietoje.  Artimiausia lūpdažio įpakavime nurodytą atspalvį pavyks išgauti, jei prieš dažant lūpas padengsite kremine/sausa pudra ar maskuokliu. Tai taip pat padės sulyginti lūpų paviršių ir pakoreguoti lūpų kontūrą.

     Raudoni lūpų dažai, ne tik suteikia moteriai subtilumo ir elegancijos, jie ir įpareigoja vis žvilgterėti į veidrodį, gal reikalinga nedidelė korekcija. Linkiu visoms išbandyti, išdrįsti pasimatuoti raudoną lūpdažį ir pajausti jo suteikiamą moteriškumo galią!

Masažinės veido linijos

     Jaunatviška, standi ir skaisti oda – moters gražiausias aksesuaras. Ko gero, kiekvienos mūsų tikslas – būtent tokią ją išlaikyti kuo ilgiau. Yra vienas labai paprastas būdas to pasiekti – susipažinti su masažinių veido linijų pagrindais ir juos taikyti kasdienėje praktikoje.

     Laikantis masažinių veido linijų taisyklės stimuliuojama limfotaka ir kraujotaka. Taip oda lengviau pasisavina reikalingiausias medžiagas, sumažinamas poodinis skysčių kaupimasis ir išlaikomas natūralus audinio standumas. Yra kelios pagrindinės ir papildomos masažinės veido linijos.

     Pagrindinės veido linijos:

  • nuo kaktos centro kylame į viršų arba smilkinių link.
  • nuo nosies šaknies (neliečiant paakių zonos) keliaujame smilkinių link.
  • nuo nosies šnervių keliaujame iki ausų kaušelio.
  • nuo smakro kylame iki ausų lezgelių.
  • nosies linija nėra labai svarbi, bet ja galima judėti nuo nosies šaknies jos šnervių link.

      Papildomos yra kaklo ir akių zonos linijos. Akių zonoje labai svarbu prisiminti, jog reikia keliauti apatiniu voku nuo išorinio akies kampo vidinio link, o tuomet viršutiniu voku nuo vidinio akies kampo išorinio link.

      Moters veidas nesibaigia ties smakru, nepamirškime ir kaklo. Kaklo priekine dalimi nuo raktikaulių kylame aukštyn pasmakrės link. Nuo pasmakrės linija leidžiasi žemyn link raktikaulių šoniniais kaklo kraštais.

 Kada taikyti masažinių veido linijų principus? Kasdien! Norint kuo ilgiau išlaikyti veido odos stangrumą ir skaistumą visuomet liečiant veidą patartina tą daryti minėtų linijų kryptimis: tepant kremus, tonizuojant prausiant, valant ar dedant kaukes.

     Jei norite daugiau patarimų, visuomet kviečiu susisiekti asmeniškai  +37064546471

     Makiažo meistras vestuvių dieną yra kaip ta fėja iš pasakos – šiek tiek priemonių, keli rankos mostai ir štai – iš pelenės į princesę!  Pelenė ir be fėjos buvo graži, bet tam, kad visi aplink ja imtų žavėtis, reikėjo ir šiek tiek magijos. Atskleisiu kelias paslaptis, kaip atrasti savo fėją, kad vėliau netektų graužti nagų prie suskilusios geldos:

     1. Rekomendacijos. Tikrai turite draugių, kurios jau atšoko savo šventę. Pasiklauskite jų rekomendacijų.

     2.  Profesionalus makiažo meistras, kaip ir fotografas, turi turėti savo darbų portfolio. Apžiūrėkite jį prieš užmegzdama kontaktą.

     3. Pasidomėkite kokias priemones meistras naudoja darbe. Net ir gražiausiai atliktas makiažas, naudojant nekokybiškas priemones, neatlaikys džiaugsmo ašarų, šimto sveikinimo bučinių ir nenuspėjamų orų permainų.      

    4. O dabar svarbiausia dalis. Susitikite su makiažo meistru gerokai iki vestuvių. Kodėl? Tam, kad pajustumėte, ar meistras patinka Jums kaip asmenybė, ar įsiklauso į Jūsų norus ir pasiūlo sprendimų? Tai – labai svarbi dalis, nuo jos priklauso rezultatas. 

     5. Pasidarykite bandomąjį makiažą. Jo metu galutinai paaiškės – jums pakeliui, ar į skirtingas puses.

 

                                                                            Taip pat skaitykite, straipsnį Kaip pasiruošti bandomąjam makiažui?

     Vyriškas makiažas… Galvojate, kad toks reikalingas tik pozuojant žurnalų viršeliams? Tikrai NE! Vis daugiau vyrų užsisako makiažą patys. Dažniausiai žinoma, vestuvių proga. Tad kam reikalingas vyriškas makiažas ir kuo jis skiriasi nuo moteriškojo:

  •      Vyriškas makiažas palengvina darbą fotografams. Nuotakai dėvint profesionalų makiažą, šalia esantis jaunikis, kad ir koks prigimtinai gražus ir labai mylimas, bet be grimo nuotraukose gali atrodyti kiek netobulas.  
  •      Sulyginamas odos atspalvis, ypač aktualu vasarą, kai dėl akinių ar kitų aksesuarų įdegis būna netolygus.  Paslepiamas jaudulio raudonis, išbėrimai, patamsėję paakiai ar nesėkmingi įbrėžimai po skutimosi.     
  •      Vyrų makiažui naudojamos lengvesnės tekstūros, švelnesnės konsistencijos makiažo priemonės. 
  •      Vyrų veido bruožai ryškesni, tad skirasi ir veido modeliavimas. Modeliuojant moterų veidus bruožus sušvelniname, vyrišku grimu stengiamės labiau išryškinti vyriškus bruožus, juos dar labiau pabrėžiant.

      Vyriško makiažo tikslas suteikti natūralų estetišką įvaizdį, net neįtariant, kad jis pasiektas makiažo pagalba.

 Tikrai taip, yra vyrų, kurie makiažą naudoja kasdien! Ir tai yra visiškai normalu 🙂

     Saulės spinduliai, nors ir malonūs bei reikalingi gyviems organizmams, tačiau stipriai kenkia mūsų odai, jos sveikatai ir išvaizdai. Štai todėl kremu nuo saulės reikia teptis visais metų laikais net ir apniukusiomis dienomis. Dar turbūt tikrai girdėjote apie ant kremo pakuotės esantį SPF numerį ir jo reikšmę, tad šis straipsnis apie kitas kremų nuo saulės charakteristikas. Jas žinant produktus pasirinkti teisingai bus dar paprasčiau.

Kremai nuo kenksmingų UV spindulių dar skirstomi į du tipus: mineralinius ir cheminius.
     Mineraliniai kremai (dar vadinami fiziniais) yra ypač tinkami jautrios odos savininkėms, tačiau dėl sudėtyje esančio cinko oksido gali šiek tiek tempti odą, todėl mineraliniai kremai nuo saulės gali būti mažiau tinkami sausai odai ir atvirkščiai – ypač tinkami riebesnei odai. Kadangi šie kremai yra „sausesni“, juos reikia labai gerai ir tolygiai paskirstyti ant odos, kad neliktų vos pastebimo balto sluoksnio. Mineraliniai kremai dėl savo sudėties yra tinkami vaikams ir besilaukiančioms moterims. Šiuos kremus reikia teptis maždaug kas 3 valandas. Veikimo principas. Tokios mineralinių kremų sudėtinės dalys kaip cinko oksidas ir titano dioksidas lieka odos paviršiuje ir atspindi UV spindulius taip blokuodamos jų prasiskverbimą į mūsų odą.

Cheminiai kremai įsiskverbia giliau į odą ir veikia ilgiau. Šie produktai yra lengvesnės konsistencijos, todėl paprasčiau pasiskirsto ir nepalieka baltų žymių odos paviršiuje. Cheminius kremus galite atpažinti atkreipę dėmesį į jų sudėtį. Dažniausi indikatoriai: oxybenzone, avobenzone, octisalate, octocrylene, homosalate, octinoxate. Veikimo principas. Sudėtinės medžiagos susigeria į odą ir išsklaido kenksmingus spindulius į aplinką.
Rekomenduojama naudoti ne mažesnio nei SPF 30 numerio kremus. Dabar jau galima rasti kremų, kuriuose sujungta ir mineralinių, ir cheminių filtrų galia. Šie kremai puikiai įsigeria į odą ir ją visapusiškai apsaugo nuo kenksmingų UV spindulių.